Desktop View

WSOP Uppdateringar WSOP Uppdateringar från finalbordet i World Series of Poker Main Event 2015 på Rio Casino i Las Vegas. Den 2015 WSOP November Nine finalist har återvänt för finalbordet.

Det har gått mer än tre månader sedan den ursprungliga området 6,420 spelare spelas ner till November Nine, börjar agera nu med finalbordet den 8 november.

Få 2015 WSOP live uppdateringar här med alla elimineringar och resultat, eftersom den spelar vid Penn och Teller Theater. Under de kommande tre dagarna kommer att veta vem 2015 WSOP Main Event vinnaren är, det finns $7.683.346 för förstapriset tillsammans med den prestigefyllda titeln och armband på linjen.

WSOP Uppdateringar Main Event Finalbordet 2015

Titta på WSOP på ESPN eller från WSOP live streaming länk med en 30 minuters fördröjning. 2015 WSOP Live Streaming länk - http://www.wsop.com/2015/live-video/

November Nine sittplatser Ordningen är följande:

  1. Ofer Zvi Stern
  2. Pierre Neuville
  3. Joshua Beckley
  4. Max Steinberg
  5. Tom Cannuli
  6. Joe McKeehen
  7. Patrick Chan
  8. Federico Butteroni
  9. Neil Blumenfield

Cannuli sitter i knappen position som spelet börjar på nivå 35, kommer mörkarna börjar på 200.000 / 400.000 med en ante på 50.000.

WSOP Live uppdateringar - Main Event 2015 - Dag 8

Blanda upp och Deal!

Patrick Chan Utslagen i 9: e plats

Bara 15 minuter in i finalbordet i Main Event Joe McKeehen har eliminerat Patrick Chan på 2: a sidan av natten, Chan slutar på 9: e plats tjäna $ 1.001.020.

Federico Butteroni Utslagen i 8: e plats

En annan eliminering av stor stack Joe McKeehen, italienska Federico Butteroni slutar i 8: e plats tjäna $ 1.097.009.

Pierre Neuville Utslagen i 7: e plats

Pierre Neuville faller offer för Joe McKeehen och slutar i 7: e platser tjänar $ 1.203.193.

2015 WSOP Chip Count

Joe McKeehen (USA) 91450000
Ofer Zvi Stern (Israel) 32400000
Neil Blumenfield (USA) 31500000
Max Steinberg (USA) 16000000
Joshua Beckley (USA) 10875000
Tom Cannuli (USA) 10425000

Spelet fortsätter på ESPN i morgon kl 08:00 EST
WSOP Main Event Finalbordet Live
Datum: måndag 9 NOV
Tid: 08:00 EST
Channel: ESPN2, WatchESPN

WSOP Live uppdateringar - Main Event 2015 - Dag 9
Dag 9 startar på nivå 37, mörkarna är för närvarande på 300.000 / 600.000 med en ante på 75.000. De sista sex spelare har återvänt i dag för att spela ner till finalen tre.

Thomas Cannuli Utslagen i 6: e plats

Thomas Cannuli blev utslagen av Max Steinberg som avslutar sin Main Event i 6: e plats tjäna $ 1.426.283. Cannuli pocket ess knäckt av Steinbergs tior efter en 10 behandlas på floppen. En annan tidig eliminering idag med Cannuli ut på 2: a hand av kvällen.

Ofer Zvi Stern Utslagen i 5: e plats

Neil Blumenfield med AK slår ut Ofer Zvi Stern som gick all-in före floppen med AJ tar Stern hem $ 1.911.423 för sin 5: e plats finish.

De sista fyra spelare kvar ta en paus, de nuvarande Chipställning är:

  1. Joe McKeehen - 92175000 (115 big blinds)
  2. Josh Beckley - 45950000 (57 big blinds)
  3. Neil Blumenfield - 31075000 (39 big blinds)
  4. Max Steinberg - 23450000 (29 big blinds)

Bara en eliminering tills pjäsen slutar för dagen 9 i World Series of Poker.

Max Steinberg Utslagen i 4: e plats

Joe McKeehen gör sin första och enda eliminering av dagen, Max Steinberg knuffade med AJ före floppen och McKeehen blixtsynade med AQ, Steinberg slutar i 4: e plats med $ 2.615.361

Neil Blumenfield Utslagen i 3 plats

Joe McKeehen återhöjer Josh Beckley före floppen och Neil Blumenfield knuffar med pocket tvåor och McKeehen samtal håller pocketdamer. Drottningar hålla upp och Blumenfield slutar i 3: e plats tjäna $ 3.398.298.

Det är nu leder ups McKeehen verser Beckley med McKeehen har en enorm fördel med fyra gånger fler marker än Beckley.

Joe McKeehen (USA) 157800000
Joshua Beckley (USA) 34850000

Joshua Beckley Utslagen i 2 plats

Beckley skjuter sina sista marker in preflop med pocket fyror och McKeehen samtal med A-10, finns det en 10 på floppen och ingen förändring till showdown. Beckley elimineras i 2: a plats tjäna $ 4.470.896 och McKeehen är 2015 WSOP Main Event vinnaren.

Joe McKeehen - 2015 WSOP Main Event vinnare

Den stora stack från dag 8 underhålls sin ledning under hela finalbordet och bested alla sina motståndare för att vinna Main Event, är McKeehen en sann mästare och hävdar titeln, armbandet och $ 7.683.346 för förstapriset.

2015 WSOP Main Event Resultat

  1. Joe McKeehen - $ 7.683.346 (USA)
  2. Joshua Beckley - 4.470.896 $ (USA)
  3. Neil Blumenfield - $ 3.398.298 (USA)
  4. Max Steinberg - 2.615.361 $ (USA)
  5. Ofer Zvi Stern - $ 1.911.423 (Israel)
  6. Tom Cannuli - $ 1.426.283 (USA)
  7. Pierre Neuville - $ 1.203.293 (Belgien)
  8. Federico Butteroni - $ 1.097.056 (Italien)
  9. Patrick Chan - 1.001.020 $ (USA)


Add a Comment

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.