Desktop View

WSOP Live-opdatererWSOP Live-opdaterer fra finalebordet i World Series of Poker Main Event 2015 på Rio Casino i Las Vegas. Den 2015 WSOP November Nine finalist er vendt tilbage til finalebordet.

Det har været mere end tre måneder siden det oprindelige område 6.420 spillere spillede ned til November Nine, starter handling nu med finalebordet den 8. november.

Få 2015 WSOP live-opdateringer lige her med alle de elimineringer og resultater, som det udspiller sig på Penn og Teller Theater. I de næste tre dage vil vide, hvem 2015 WSOP Main Event vinderen er, er der $7,683,346 for førstepræmie sammen med den prestigefyldte titel og armbånd på linjen.

WSOP Live-opdaterer Finalebordet Main Event 2015

Se WSOP på ESPN eller fra WSOP live streaming link med en 30 minutters forsinkelse. 2015 WSOP Livestreaming link - http://www.wsop.com/2015/live-video/

November Nine sæder ordre er som følger:

  1. Ofer Zvi Stern
  2. Pierre Neuville
  3. Joshua Beckley
  4. Max Steinberg
  5. Tom Cannuli
  6. Joe McKeehen
  7. Patrick Chan
  8. Federico Butteroni
  9. Neil Blumenfield

Cannuli sidder i knappen position som leg begynder på niveau 35, vil blinds starter ved 200.000 / 400.000 med en ante på 50.000.

WSOP Live-opdateringer - Main Event 2015 - Day 8

Shuffle up og Deal!

Patrick Chan Slået ud 9. plads

Blot 15 minutter inde i finalebordet i Main Event Joe McKeehen har elimineret Patrick Chan på 2. hånd om natten, Chan slutter i 9. plads tjene $ 1001020.

Federico Butteroni Slået i 8. Place

En anden eliminering af stor stack Joe McKeehen, italiensk Federico Butteroni slutter i 8. sted at tjene $ 1097009.

Pierre Neuville Slået i 7

Pierre Neuville bliver offer for Joe McKeehen og slutter i 7. steder tjener $ 1203193.

2015 WSOP Chip Grev

Joe McKeehen (USA) 91450000
Ofer Zvi Stern (Israel) 32400000
Neil Blumenfield (USA) 31500000
Max Steinberg (USA) 16.000.000
Joshua Beckley (USA) 10875000
Tom Cannuli (USA) 10425000

Spillet fortsætter på ESPN i morgen kl 8:00 EST
WSOP Main Event finalebordet live
Dato: Mandag 9 NOVEMBER
Tid: 08:00 EST
Kanal: espn2, WatchESPN

WSOP Live-opdateringer - Main Event 2015 - Day 9

Dag 9 starter på niveau 37, er blinds i øjeblikket på 300.000 / 600.000 med en ante på 75.000. De sidste seks spillere er vendt tilbage i dag for at spille ned til den endelige 3.

Thomas Cannuli Slået i 6

Thomas Cannuli blev elimineret af Max Steinberg, der slutter sin Main Event i 6. plads tjene $ 1426283. Cannuli pocket esser er revnet af Steinberg pocket tiere efter en 10 er behandlet på floppet. En anden tidlig elimination dag med Cannuli ud på 2. hånd af aftenen.

Ofer Zvi Stern Slået i 5

Neil Blumenfield med AK slår ud Ofer Zvi Stern, der skubbede all-in pre-flop med AJ, Stern tager hjem $ 1911423 for sin 5. plads finish.

De sidste fire spillere tilbage tage en pause, de nuværende chips er:

  1. Joe McKeehen - 92175000 (115 big blinds)
  2. Josh Beckley - 45950000 (57 big persienner)
  3. Neil Blumenfield - 31075000 (39 big persienner)
  4. Max Steinberg - 23450000 (29 big persienner)

Blot endnu en eliminering, indtil stykket ender for dag 9 ved World Series of Poker.

Max Steinberg Slået i 4. Place

Joe McKeehen gør hans første og eneste eliminering af dagen, Max Steinberg skubbede med AJ pre-flop og McKeehen insta-kaldte med AQ, Steinberg slutter i 4. plads med $ 2615361.

Neil Blumenfield Slået i 3

Joe McKeehen re-raises Josh Beckley preflop og Neil Blumenfield shoves med lomme toere og McKeehen kalder holder pocket queens. Dronningerne hold op og Blumenfield slutter i 3. sted at tjene $ 3398298.

Det er nu i spidsen ups McKeehen vers Beckley med McKeehen have en massiv fordel med fire gange flere chips end Beckley.

Joe McKeehen (USA) 157800000
Joshua Beckley (USA) 34850000

Joshua Beckley Slået i 2

Beckley skubber sine sidste chips i preflop med pocket fours og McKeehen opkald med A-10, der er en 10 på floppet og ingen ændring indtil showdown. Beckley elimineres i 2. plads tjene $ 4470896 og McKeehen er 2015 WSOP Main Event vinder.

Joe McKeehen - 2015 WSOP Main Event vinderen

Den store stak fra Dag 8 fastholdt sin føring i hele finalebordet og bested alle hans modstandere at vinde Main Event, McKeehen er en sand mester og griber titlen, armbånd og $ 7683346 for førstepladsen præmie.

2015 WSOP Main Event Resultater

  1. Joe McKeehen - $ 7683346 (USA)
  2. Joshua Beckley - 4.470.896 $ (USA)
  3. Neil Blumenfield - $ 3398298 (USA)
  4. Max Steinberg - 2.615.361 $ (USA)
  5. Ofer Zvi Stern - $ 1911423 (Israel)
  6. Tom Cannuli - $ 1426283 (USA)
  7. Pierre Neuville - $ 1203293 (Belgien)
  8. Federico Butteroni - $ 1097056 (Italien)
  9. Patrick Chan - 1.001.020 $ (USA)


Add a Comment

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.